הרמת סינוס והשתלות עצם

הרמת סינוס, השתלת עצם

הרמת סינוס – מה זה ובאיזה מקרים יש צורך בהליך?

שתלים דנטליים פותרים בעיות רבות כגון תותבות שאינן מתיישבות כמו שצריך, חוסר בשיניים, אפשרות לכתרים ובאופן כללי נחשבים למהפכה המרשימה ביותר בתחום רפואת השיניים בעשורים האחרונים.

יחד עם זאת, היכולת להחדיר שתל דנטלי תלויה בכמות העצם הנמצאת בלסת. במידה ויש ספיגת עצם מוגברת, הלסת ורקמת החניכיים לא יקלטו את השתל והוא לא יחזיק את מבנה השן המורכב עליו.

בעיה זו נפוצה בעיקר בשיניים האחוריות העליונות שכן, חוסר בעצם מבטל את היכולת להחדיר שתל אל המקום ומייצר סכנת חדירה אל חלל הסינוס שנמצא בדיוק מעל. אם במהלך ההשתלה חודרים אל חלל הסינוס עלולה להיווצר דלקת סינוסיטיס שאמנם תחלוף בעזרת אנטיביוטיקה אך לא תשיג את המטרה, כלומר, החדרת השתל וקליטתו בעצם הלסת.

הפתרון – הרמת סינוס

מדובר בהליך כירוגי של הוספת תחליף עצם על גבי הלסת על מנת לאפשר שטח קיבוע לשתלים דנטליים.

קרה ואנחנו צריכים להחליף שן מכל סיבה שהיא, אולי תאונה, אולי מחלה או כל מצב בריאותי אחר המחייב החלפה של שן קיימת בשן מלאכותית (שבשפה המקצועית נקראת שתל דנטלי), הליך ההשתלה מחייב שימוש בעצם הלסת על מנת שהשתל יהיה חזק ועמיד אך לעיתים איזור הקיבוע אינו גדול מספיק.

למזלנו לבעיה זו נמצא פתרון בדמות הוספת חומר חלופי המשמש כתוספת באזור הקיבוע והליך זה נקרא "Sinus Lift" בלעז או בעברית: "הרמת רצפת הסינוס".

באיזה אזור בפה עושים את הניתוח?

לרוב יתבצע הניתוח בחלק האחורי של הפה באזור השיניים האחוריות העליונות.

בחלק זה כמות העצם היא קטנה יחסית והשתלה ללא תוספת עלולה לגרום לחולשה של השתל בעת לעיסה.

בנוסף, השתל עלול להפעיל לחץ על החניכיים ולגרום לדלקת.

כמה זמן לוקח הניתוח?

אמנם מדובר בניתוח אך ההליך עצמו הינו פשוט וקצר ולוקח בסך הכל כחצי שעה!

איזה שיטות קיימות להרמת סינוס?

לניתוח הנ"ל קיימות שתי שיטות: 

הרמת סינוס פתוחה

הרמת סינוס פתוחה הינו תהליך מורכב הנדרש במצב בו חסרה לנו כמות גדולה של עצם.

האופן שבו מתבצע תהליך הוא באמצעות פתיחה של חלק גדול באזור המיועד להשתלה והחדרת חומר חליפי שלאחר תהליך החלמה של כשישה חודשים יוחלף על ידי תהליך טבעי של גופינו בעצם חדשה!

את ההשתלה נוכל לבצע לאחר ההחלמה.

הרמת סינוס סגורה

הרמת סינוס סגורה הינו תהליך פשוט יותר שאותה נבצע במצב בו המחסור בעצם אינו גדול.

אופן הביצוע הינו פתיחת האזור המיועד להשתלה והוספת החומר החליפי ויחד איתו כבר ניתן לבצע את ההשתלה

איזו הרדמה עושים בניתוח הנ"ל?

אמנם מדובר בניתוח אך מכיוון שההליך הינו פשוט, לרוב לא יהיה צורך בהרדמה מלאה אלא בהרדמה מקומית בלבד שאינה דורשת זמן התאוששות ממושך. לעיתים ועל פי שיקול הדעת של הצוות המטפל יוחלט לבצע הרדמה מלאה.

לסיכום

ניתוח להרמת סינוס הינו אחד הכלים המדהימים שמאפשרת לנו הטכנולוגיה הדנטלית החדשה לשיקום השיניים במקרה של צורך בהשתלת שן מלאכותית ומחסור בעצם בחלק המיועד להשתלה וכך, בהליך קצר ופשוט במרפאת שיניים של ד"ר הולדר רופא שיניים ברעננה תוכלו להנות משיניים מתפקדות ומחיוך נפלא!

ד"ר הולדר – רופא שיניים ברעננה המתמחה במגוון תחומים כולל טיפול שיניים, טיפולי שורש, השתלות שיניים, הלבנת שיניים, פרוצדורות שחזור ועוד. בקליניקה שלנו ברעננה תוכלו לקבל טיפול מקצועי, שיניים יפות ובריאות בעזרת צוות מיומן וטכנולוגיה מתקדמת תוך מתן שירות אישי, שירותי ואדיב. קבעו תור עוד היום במרפאת שיניים מרכז גירון רעננה.