תותבת על שתלים

תותבת על שתלים

נתחיל עם האמת הרפואי: הגוף האנושי לא צריך שתלים דנטליים. שתלים עשויים טיטאניום ואין אדם עם מחסור טיטאניום בדם. לשתלים דנטליים יש תפקיד אחד ויחיד: להיות תמיכה ואחיזה לתותבת על שתלים או כל סוג אחר של שיניים תותבות.


יש שני סוגים שונים של תותבת על שתלים


תותבת על שתלים קבועה

כולל שיטות שחזור כגון כתרים בודדים וגשרים קבועים. ניתן לבנות אותם להדבקה או להברגה לפי הצרכים האסתטיים, השיקומיים ושל נוחות גם של הרופא וגם של המטופל/ת.

תותבת על שתלים לשליפה

כולל שיטות שחזור לכל השיניים בלסם או רק לחלק מהשיניים ללסת. במיוחד במקרים של חוסר כמות של עצם בלסתות או מקרים שבהם היגיינת הפה בעייתית. מצב מיוחד הינו המטופל בעל מגבלה פיזית או שכלית המקשה בפעולת הצחצוח העצמי בתוך הפה, מטופלים אלה מקבלים איכות חיים יותר טובה עם תותבת על שתלים לשליפה.


אחת השיטות המוצלחות ביותר של תותבת על שתלים הינה תותבת על 4 שתלים, שיטה המיועדת לשחזר לסת שלמה בעזרת מספר מצומצם של שתלים. תותבת על 4 שתלים, המוכרת גם בשם ALL ON FOUR הינה תותבת על שתלים קבועה הבנויה לפי פרוטוקול ספציפי של החדרת 4 שתלים בזווית וחיבור השיניים בעזרת מחברים מיוחדים.
העיקרון של תותבת על 4 שתלים מהווה פתרון נפלא למטופלים שבשבילם תותבת על שתלים קבועה אינה מומלצת. בשל פיזור הכוחות הנכון של השיטה, אפשר לבנות מערכת תמיכה קבועה בלסת ומעלה תותבת על שתלים לשליפה. המטופלים מקבלים את המיטב משני העולמות: בסיס קבוע מוצק לשיניים בלסת לנוחות וביטחון, ומעל תותבת על שתלים נשלפת להיגיינה מושלמת.

בשנים האחרונות, נעשה שימוש נרחב בתותבות על שתלים בקרב אוכלוסיות מתבגרות. ככל שהזמן עובר, יותר אנשים מחוסרי שיניים שיש להם תותבות, מוצאים את דרכם אל מרפאת השיניים במטרה לשפר את איכות החיים שלהם. השינוי אליו אנחנו מכוונים הוא כמובן תותבת על שתלים. ישנה שיטה חדשנית שרבים נחשפים אליה בתקופה האחרונה ובוחרים בה כדי לבצע את ההליך.
אם הגעתם לכאן, סביר להניח
 ששמעתם ממכרים, חברים או רופא השיניים שלכם על שיטה זו, מדובר בשיטת ALL ON 4 ו- 6 ALL ON ששינו את החיים ללא מעט אנשים. בשורות הבאות, יוצג בפניכם כל המידע הנוגע לשיטות אלו. אתם מוזמנים להמשיך ולקרוא אודות השיטה שצפויה לשנות את חייכם.

מה זה אומר תותבות על שתלים?

רגע לפני שנסביר מה זה אומר "תותבות על שתלים", חשוב לציין כי מדובר בהליך שמתאים למטופלים מחוסרי שיניים. מטופלים אלו רוצים לשפר את איכות החיים שלהם ולהביא לחיוך יפה ואסתטי. כדי להגיע לתוצאה זו, הם יכולים לבחור באחת מתוך 3 אפשרויות הטיפול הבאות:

 1. שימוש בשיניים תותבות
 2. תותבות על שתלים
 3. שיניים קבועות

תותבות על שתלים זהו הליך שיקומי שנקראה גם ALL ON 4. תהליך זה מערב טיפול כירוגי. בעת ההליך הזה, מתבצעת התקנה של שתלים דנטליים אל תוך עצם הלסת של המטופל. לאחר מכן, מתבצעת הרכבה של התותבות שמקבלות את התמיכה מהשתלים שהושתלו קודם לכן.
זהו פתרון דנטלי שנחשב למתקדם ביותר. פתרון זה מאפשר לייצב את התותבת באופן הטוב ביותר, כך שניתן להוציא אותה בקלות וללא מאמץ כדי לנקות אותה.

מה ההבדל בין תותבות על שתלים לתותבות רגילות?

אין הבדל בין שתי התותבות. תותבת על שתלים היא למעשה, תותבת רגילה שמחברים אליה חלקים מיוחדים שמצמידים אותה אל השתלים. מדובר בעצם בקיבוע בטוחה לתותבות שלמות שנשלפות באמצעות 4 שתלים, לכן השיטה נקראת ALL ON 4. הדבר מאפשרים את יציבות התותבת, כך שהיא מוצמדת באופן מיטבי אל החניכיים ולא מתאפשר לה לזוז בחלל הפה.
תותבות על שתלים מאפשרות למשתמשים בהם ללעוס באופן טוב יותר לעומת הלעיסה שמתאפשרת למשתמשים בתותבות רגילות, כך שמדובר בשדרוג קטן שמשפר את איכות החיים של מטופלים רבים.

שני סוגים עיקריים של עוגנים לתותבות:

ישנם שני סוגים עיקריים שבהם נעשה שימוש לעוגנים לתותבות בשיטת 6 ALL ON  ו- ALL ON 4, להלן פירוט אודותיהן:

 1. BALL ATTACHMENT

מדובר בעיגון לתותבת בעל מבנה מיוחד. המבנה שמוחדר אל תוך השתל הוא כדור. אל התותבת עצמה, מחדירים מטריצה שמתחברת אל הכדור. העיגון נעשה באמצעות 2-4 שתלים והוא מאפשר למשתמשים בו להסיר את התותבות בקלות למטרת ניקוי.

 1. BAR RECONSTRTCTION

עיגון מסוג זה, נעשה על ידי מינימום 4 שתלים. המבנים מוחדרים אל השתלים כאשר הם מחוברים אחד אל השני באמצעות מוט (לכן השיטה נקראת בר). אל התותבת מוחדרת מטריצה שנאחזת במוט וניתן להסיר אותה למטרת ניקוי.

פרטים אודות תהליך ההשתלה                      

לא מעט מטופלים שומעים על שיטת ALL ON 4 חוששים מהליך ההשתלה. מדובר למעשה, בהליך די פשוט שבמהלכו מוחדרים שתלים דנטליים שעשויים מסגסוגת טיטניום. השתלים הללו מוחדרים אל עצם הלסת. ברוב המקרים, מושתלים בין 2 ל-4 שתלים בלסת התחתונה ובלסת העליונה, מושתלים בין 4 ל-6 תשלים.
השתלים הללו בעצם מצמידים את התותבות אל החניכיים והם משמשים כעוגנים לתותבות.
כך, נמנע מבעל התותבות להרגיש באי נוחות בעקבות תזוזות של התותבות (כפי שקורה עם תותבות רגילות).
הליך של תותבות על שתלים נחשב להליך שיקומי-כירוגי שצריך להתבצע אך ורק על ידי רופא שיניים שמומחה בתחום. רופא מומחה מבצע את הפרוצדורה הרפואית בהצלחה אך ורק לאחר שהוא מבצע את ההליכים הבאים:

 1. בוחן את הרקמות
 2. מבצע הערכה אסתטית
 3. מבצע הערכה של המצב הבריאותי של המטופל

 

היתרונות הבולטים בשיטת  4ALL ON

 1. מאפשרת ליהנות מחיוך אסתטי ומושך

כל אדם באשר הוא רוצה שיהיה לו חיוך אסתטי ומושך, זה הרי ידוע שחיוך הוא כרטיס הביקור של כל אדם. וחיוך ללא שיניים נחשב לכרטיס ביקור שדורש תיקון. מטופלים שמבצעים את ההליך ALL ON 4 מציינים בסופו כי הם מרוצים מהחיוך החדש שלהם, שמאפשר להם להיראות הרבה יותר טוב.

 1. העצמת הביטחון העצמי

אין ספק שחיוך נטול שיניים מוביל לתחושה של חוסר ביטחון. זו הסיבה שלא מעט אנשים שאין להם שיניים, ממעטים לחייך. הדבר משפיע על תחומי חיים נרחבים. מדובר בעיקר בפגיעה בפן הנפשי שעשויה להוביל לביטחון עצמי ירוד ובמקרים מסוימים אף לדיכאון. טיפול באמצעות שיטת 6 ALL ON  מאפשר למטופלים לקבל את הביטחון העצמי שלהם בחזרה.

 1. הליך בטוח, קצר שאינו דורש הכנות מוקדמות

יש מי שסבורים שטיפול באמצעות שיטת ALL ON 4 הינו טיפול ממושך, אך ההפך הוא נכון. מדובר בטיפול קצר שמתחיל ומסתיים ביום אחד, כך שניתן לחזור לשגרה מיד לאחר הטיפול.
אם לא די בכך, מדובר בהליך קצר שאינו דורש הכנות מוקדמות. כלומר, אין צורך לבצע הליך של השתלת עצם או הרמת סינוס.

 1. מחיר משתלם

הליך 6ALL ON   נחשב להליך בעל עלות נמוכה יותר בהשוואה לשיטות אחרות. למשל, הליך שכולל שיקום של שיניים קבועות נחשב ליקר הרבה יותר לעומת הליך של תותבות נשלפות על שתלים.

 1. אחוזים גבוהים של הצלחה

עם העובדות אי אפשר להתווכח, והעובדות מראות כי ישנם אחוזים גבוהים מאוד של הצלחה בכל הנוגע לשיטת ALL ON  6. .LL ON 4ת מראות כי ישנם אחוזים גבוהים מאוד של הצלחה בכל הנוגע לשיטת הן ל

למה כדאי לבצע את ההליך במרפאתנו?

כדאי לבצע את הליך 4 ALL ON  במרפאתנו מהסיבות הבאות:

 1. ניסיון וידע רב תחום

לד"ר הולדר יש ניסיון רב בכל הנוגע לתחום רפואת השיניים. הוא עבר בהצלחה אינספור ניתוחים שכוללים התקנת תותבת על שתלים.

 1. שימוש בציוד מתקדם

כדי שההליך יבוצע באופן הטוב והבטוח ביותר, יש להשתמש במכשור רפואי ובציוד טכנולוגי מתקדם. במרפאתנו, נעשה שימוש במכשור ובציוד המתקדם והטוב ביותר בעולם.

 1. שירות גם מחוץ לשעות הפעילות

לעיתים, מטופלים זקוקים לעזרה ראשונה ולבירור אל מול הרופא. צוות המרפאה עומד לרשותכם לשירות שנוגע לעזרה ראשונה גם לאחר שעות העבודה, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שיש לכם עם מי לדבר ולהתייעץ.

 1. הקפדה יתרה על ניקיון

במרפאת שיניים צריכה להיות הקפדה על רמת סטריליות גבוהה. במרפאתנו, הציוד עובר עיקור באמצעות מכונה חדישה שנעשה בה שימוש בבתי חולים רבים ברחבי הארץ ובעולם. נעשים כל המאמצים האפשריים כדי לשמור על בטיחות ובריאות המטופלים.

 1. יחס אישי

במרפאה כל מטופל מקבל יחס אישי וחם.

לסיכום

הליך של תותבות על שתלים נחשב למקובל ומטופלים רבים מחליטים לבצע אותו בעיקר בגלל היתרונות הרבים שהוא מקנה. אם גם אתם רוצים חיוך אסתטי ומלא שיניים,
אם גם אתם רוצים ולהרגיש מלאי ביטחון, אתם מוזמנים לפנות אל המרפאה של ד"ר הולדר – רופא שיניים ברעננה ולתאם פגישת ייעוץ, במהלכה תוכלו לקבל את כל הפרטים אודות ההליך.