ריח רע מהפה (Halitosis)


ברב המקרים ריח רע מהפה הוא תוצאה של בעיות מקומיות בפה עצמו.

החשודים העיקריים הם: השיניים, החניכיים והלשון ולעיתים רחוקות יותר גם שקדים מוגדלים.אולם, ישנם מצבים כללים של הגוף המשפיעים על ריח הפה כמו: מחלת הסוכרת, זרימת חומצה בוושט ועוד בעיות במערכת העיכול, כמו גם מצבים אנדוקריניים.

מי שסובל מריח פה רע חייב להתחיל לשלול מרכיבי מזון כמו שום, בצל וכרוב שהינם גורמים לריח זמני. הצעד הבא הינו בדיקת מצב ניקיון הפה.

הטיפול הראשוני הינו שיפור היגיינת הפה. צחצוח קפדני של השיניים והחניכיים, הברשת הלשון ושימוש נכון בחוט דנטאלי פותרים את רוב הבעיות.

במקרה שטיפול היגייני קפדני לא מספיק כדי להפטר מהבעיה יש להתייעץ עם רופא השיניים. עליו לבדוק את מצב הפה.

השיניים הינן החשודות העיקריות. עששת, סתימות לקויות או דחיסת שאריות מזון בין השיניים הינן אשמים על רוב המקרים; גם מצב החניכיים משפיע. כיסים עמוקים בחיבור שבין שיניים לחניכיים עלולים לגרום לריח רע בפה; גם הלשון ששומרת שאריות מזון בפני השטח דורשת תשומת לב.

טיפול בריח רע מהפה

מה גורם לריח רע מהפה? ואיך לתקן אותו?

ישנה דעה שרווחת שריח רע מהפה נגרם בגלל אכילת מאכלים כגון שום או בצל, בבצל ושום ישנם מרכיבים אשר גורמים לרחות לא נעימים אך אלא יוצאים מהגוף דרך הראיות או העור.

ריח רע מהפה ( הליטוזיס ) נגרם בד"כ ע"י חיידקים בפה המעכלים את החלבונים שבמזון ומיצרים גזים גופריים, לגזים הגופריים ריח חזק וחריף עד שהם מנטרלים את הריחות האחרים של קפה או אומצה וגורמים לריח רע מהפה.

לפרטים נוספים או לפגישת ייעוץ לא מחייבת התקשר 09-7722014.

שליש מהאנשים שסובלים מריח רע מהפה מדווחים כי קיים קושי לתקשר עם אנשים אחרים בגלל הריח וחלק גדול אחר מדווח כי הוא מתחמק מאנשים בכלל, עד כדי כך הבעיה קשה ויכולה לגרום נזק רב בעסקים ובחיי הזוגיות.

וכשהפה יבש, כתוצאה ממחלות כמו סוכרת, או תרופות כמו כדורים להרגעה, ללחץ דם או נגד אלרגיות, הפרשת הרוק יורדת והחיידקים מגבירים את יצירת המרכיבים המסריחים והריח מחמיר.

איך לטפל בתופעה?

בניגוד לשמועות, שטיפות פה המכילות אלכוהול אינן יעילות. בטווח הקצר מסתירים את הריחות, אבל היובש שהן גורמות ברקמות הפה למעשה מחזק את הבעיה.

במרפאת השיניים של דר' הולדר יודעים לטפל בריח רע מהפה. בעזרת בדיקה ואבחון אנחנו נידע לתת את הטיפול הנכון, הטיפול מורכב מאבחון וטיפול בסיבת הליטוזיס, כך שאנחנו לא רק מטפלים נקודתית בריח הרע אלא מאבחנים את הסיבות לריח ומטפלים בו לצמיתות.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.