רפואת שיניים ללא מתכת
10 במאי 2019
טכנולוגיית CEREC לכתרים וגשרים
חיוך יפה
11 בנובמבר 2019

סתימה, כתר בשן, שתל, אינליי, אונליי: מה הכי טוב לך?

רופא השיניים אמר לך שיש לך בפה שן שזקוקה לשחזור. ואינך יודע/ת מה האופציות. סתימה, כתר, שתל, אינליי, אונליי, כאן מופיעים האופציות הכי נפוצות לשחזור שן פגועה, מהאופציה הפשוטה ביותר ליותר מורכבת.

סתימה

במידה והפגיעה בשן איננה רחבה מדיי, רופא השיניים בד''כ ממליץ על סתימת החור שנשאר בשן. לאחר אלחוש השן, רופא השיניים ינקה את האזור הרקוב, יבדוק שהשן נקייה מריקבון וימלא את החלל שנשאר עם חומר רך שהופך לקשה אחרי תקופה קצרה בתוך הפה. סתימה זו עשויה סגסוגת של כספית/כסף או בשנים האחרונות מחומרים פלסטיים מיוחדים. בשל סיבות אסתטיות וכתוצאה לדאגה לבריאות, במרפאת שיניים ד''ר הולדר אנחנו לא משתמשים בסתימות מתכתיות.

אינליי

במצב שהרס בשן הינו רחב יותר , רופא שיניים טוב ימליץ שחזור ע''י אינליי, מדובר על שחזור חלקי מוצק, בנוי מחוץ לפה מזהב או חומר קרמי, המשחזר חלקים מהשן במצב שעדיין תלוליות השן הטבעית עדיין מסוגלות לספוג את כוחות הלעיסה. רוב האנשים היום מסרבים לקבל שחזורי זהב בפה, ובשל כך, במרפאת שיניים ד''ר הולד משתמשים רק בשחזורים קרמים. רכשנו מערכת לשחזור ממוחשב CAD/CAM של CEREC, המאפשרת לנו לבנות שחזורים אלה במרפאה תוך דקות ספורות, בלי צורך בחומרי מטבע מגעילים ובלי שימוש בשחזורים זמניים שלא תמיד יפים ונוחים. וכערך נוסף, שחזורים אלה לא ניתן להבדיל משן טבעית, לא בצבע, לא בצורה ולא בתפקוד.

אונליי

במצב שהרס השן כולל גם תלוליות, ניתן לבנות שחזור חלקי מוצק רחב יותר המוכר בשם אונליי. שחזור זה מבוסס על שיטות מתקדמות של הכנה והדבקה, שחזור זה  הינו אפשרי כמעט בבלעדיות למשתמשים של מערכות חריטה/כרסום ממוחשבות מסוג CEREC, בשל הדרישות הטכניות הקפדניות

כתר בשן (מלא)

שן עם הרס נרחב של אזור הכותרת (החלק של השן שרואים על החניכיים) או שן שעברה טיפול שורש זקוקה לשחזור שלא רק תשלים את החלק החסר אלה שתחזק את השן מפני שברים. השחזור שתקבל בד''כ שחזור שלם, שחזור הידוע בשם כתר בשן. כתר בשן בנוי חן ממתכת חן מחרסינה או שילוב של שני החומרים. התהליך הרגיל של בניית כתר בשן הינו תהליך ארוך הכולל כמה פגישות. בפגישה הראשונה משחיזים את השן כדי שהיא תקבל את הצורה המאפשרת הכנסת כתר בשן, ובונים מייד כתר זמני. בפגישה הזאת, בעזרת חומרים מטבע שיש להכניס בפה של המטופל, עושים מטבעים כדי לצקת מודל גבס בשביל בניית כתר בשן במעבדה. אחרי כמה ימים מקבלים את השלד של הכתר בשן מן המעבדה. מורידים את הכתר הזמני, מודדים את השלד ומחזירים את הכתר הזמני ושולחים את השלד למעבדה. עוברים עוד כמה ימים מקבלים את הכתר בשן, במידה והכל תקין, מתקינים את הכתר בשן. במרפאת שיניים ד''ר הולדר, מותקנת מערכת חריטה/כרסום ממוחשבת של CEREC המאפשרת לבצע כתר בשן בפגישה אחת, בלי חומרים מגעילים בפה, בלי כתרים זמניים מכוערים ולא נוחים ובלי שבועות של המתנה.

שתל דנטלי

יש מצבים בהם כותרת השן הרוסה ולשחזר אותה אינה אופציה, רופא השיניים יכול להמליץ לעקור את השן ולשקם את האזור ע''י שתל דנטלי. שתל דנטלי הינו יתד המוחדרת בתוך עצם הלסת להוות בסיס לבניית כתר כתחליף לשן. שתל אינו המלצה הראשונה לשחזור שן הרוסה אבל היא אופציה קיימת, ולעיתים האופציה הטובה ביותר.

שן הרוסה ולא יודעים מה לעשות?

מה הטיפול הנכון לכל מצב של הרס בשן: סתימה, שחזורים חלקיים, כתר, שתל: מה הכי טוב לך?

תתייעצו איתנו, נסביר לכם את האופציות הקיימות בשבילכם ונגיע לתכנית הטיפול האופטימלית.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.