חיוך-יפה/מאמרים

חיוך יפה

מבחינה פיזיולוגית, חיוך הינו רק התוצאה של התכווצות שרירי ההבעה סביב העיניים והפה החושף את השיניים. חיוך הינו סימן של פתיחה, קרבה, אמפתיה ורגשות חיוביות. 

לחיוך אינסוף תכונות חיוביות למוח, לגוף ולאנשים שסביבנו. את תרגישי יותר טוב, יותר מושכת… העולם הופך למקום טוב יותר בעזרת יותר חיוכים ובמילים של הפילוסופית הידועה, מרילין מונרו, חיוך יפה הינו האיפור הכי טוב לכל אישה….

יש כמה מרכיבים פיזיים שונים לחיוך יפה

התכווצות העור סביב העיניים, הפרדת השפתיים, הרמת זוויות הפה, חשיפת השיניים. ובשל זה, כמה מקצועות שונות העוסקות באסתטיקה מדברות על חיוך יפה: פלסטיקאים, רופאי עור, קוסמטיקאיות… אבל יש מרכיב אחד של חיוך יפה שרק רופא שיניים יכול לסדר, השיניים!

חיוך יפה בסופו של יום מסתיים בחשיפת השיניים, במיוחד השיניים הקדמיות העליונות, ואין איפור בעולם, ואין זריקה בעור יכולה לכפר על חוסר שיניים, על שיניים מכוערות או לא מסודרות.

חיוך יפה בשנות האלפיים כולל מספר מרכיבים שרופא השיניים חייב להכניס במחשבה בזמן שהוא מתכנן חיוך יפה, פנים יפות בצורה קונבנציונלית אינן הכרחיים לחיוך יפה, יש המון אנשים שלא נחשבים כיפים במיוחד, בעלי חיוך יפה שכובש את העולם.

צורת הפנים

המרכיב הראשון של חיוך יפה הינו צורת הפנים. ליאונרדו דה וינצ'י חילק את הפנים לשלישים במישור האופקי בתור רופאי שיניים יש לנו הרבה מה לעשות עם השליש התחתון של הפנים, חיוך יפה מתחיל עם חלוקת השלישים המדוברים בצורה חיננית.

צורת השפתיים וסימטריית הפה

חיוך יפה נתמך בשפתיים, צורת השפתיים הינו מרכיב עיקרי של בניית חיוך יפה. על רופא השיניים לוודא שהעבודה שהוא עושה בפה תיתן את התמיכה הנכונה לשפתיים, גם במצב מנוחה וגם במצב פעולה. תהליך הבנייה של חיוך יפה ממשיך עם תמיכה נכונה לרקמות של הפה, עם דגש על השפתיים והלחיים.

צורה, גודל והעמדת השיניים

חיוך יפה דורש כמעט כתנאי הכרחי, שיניים ישרות. שיניים שעומדות אחת על יד השנייה, עם צורה מתאימה לפנים של הבן אדם וגודל נכון לפה ולחיוך, הינם אולי השיקולים הכי טכניים בבניית חיוך יפה. עומדים לרשות רופא השיניים ספריות שלמות של צורות שיניים, בגדלים שונים ואנטומיה נכונה, שמטרתם להתאים שיניים נכונות לכל צורת פנים.

פרופיל החניכיים

החניכיים הינם רקמת ההגנה של העצם הסובב את השיניים, ומהווים המסגרת לשיניים, בדיוק כמו מסגור תמונה. אין חיוך יפה בלי חניכיים בריאות, היושבות על השיניים בקווים הרמוניים וסימטריים.

צבע השיניים

חיוך יפה כולל צבע יפה בשיניים. שיניים אינן לבנות או צהובות, אלה שילוב של צבעים שונים שם תוצאה מתהליך יצירת השיניים בגוף: השכבה החיצונית של השן, ששמה אמייל או זגוגית,  הינה שקופה עם מרכיבי צבע שונים, ומשקפת את השכבה הפנימית המוכרת כדנטין או שנהב. הצבעים של השיניים כוללים מרכיבים אדומים, כתומים, חומים, צהובים ואפילו ירוקים או סגולים. חיוך יפה נבנה עם שיניים בצבע שמתאים גם לפה וגם לשיניים האחרות בפה. בחירת הצבע של השיניים הינו תהליך הדורש אומנות ומיומנות מצוות מרפאת השיניים.

במרפאת השיניים ד"ר הולדר יצירת חיוך יפה הינו תהליך הכולל פגישת אבחון וקביעת מטרות ספציפיות. נצטייד בצילומים רנטגן, צילומי פנים ומדידות של קווים אסתטיים. במידת הנדרש נבנה סימולציה, הדמיה, של התוצאה הסופית, חן במחשב או חן בפה של המטופל/ת. בחירת הצבע מתבצעת בעזרת אור השמש. חיוך יפה הינו בעיני המתבונן, ואנחנו משתדלים לבצעה לפי בקשתכם.