השתלת עצם


העצם בלסתות קיים אך ורק לתמוך בשיניים ועקירת שיניים גורמת לנסיגת העצם נשארת. יש עוד סיבה לנסיגת העצם היא מחלת החניכיים. האמת היא שמחלת החניכיים לא פוגעת בחניכיים!!! מחלת החניכיים (או מחלה פריודונטאלית בשמה הנכון) פוגעת בחיבור בין השן לעצם, והביטוי הקליני של המחלה הינו הרס העצם התומכת בשן הפגועה במחלה. העצם הספוגה/ הרוסה כתוצאה מעקירת שיניים או ממחלת החניכיים הינה אבודה. הגוף לא תגדל אותה בחזרה. אפשר להחזיר עצם למקומות שהיא חסרה רק בעזרת תהליכי השתלת עצם השתלת עצם הינו תהליך כירורגי המאפשר בנייה של תשתית להשתלת שיניים, או בנייה של תמיכה לשיניים ניידות.


קיימים 4 סוגים שונים של השתלת עצם


השתלת עצם עצמי (AUTOGRAFT)

השיטה הכי מצליחה ובטוחה. כדי להשתיל עצם עצמי במקום מסוים בפה, המנתח לוקח עצם ממקום אחר בגוף, חן בפה או חן מאזור אחר בגוף כגון הגולגולת, הצלעות והאגן.

השתלת עצם מגופת אדם (ALLOGRAFT)

שיטה המאפשרת שימוש בעצם אנושי שעבר תהליך חיטוי קפדני, המאפשר השתלת עצם ללא פתיחה כירורגים באזור תורם בגוף של המטופל.

השתלת עצם מהחי (XENOGRAFT)

שיטה המשתמשת בעצם מבעלי חיים, בעיקר מקור בקר, לפרוצדורה כירורגית. החומר עובר תהליך דומה לזה של העצם ממקור אנושי, ורוב המנתחים מעדיפים אותו בשל חוסר חשש להעברת זיהומים.

השתלת עצם מחומר מלאכותי (ALLOPLASTIC)

שיטה שמשתמשת בחומרים המאפשרים את תהליך גדילה של העצם במקום שבו הם מונחים, השיטה מאפשרת שליטה על כמה מרכיבים של תהליך הגדילה חוזרת של העצם, וקבוצה גוברת של מנתחים חושבים שהיא שיטת העתיד.

במרפאת השיניים של ד''ר הולדר, השתלת עצם מתבצעת עם החידוש האחרון במדע כירורגיה, השימוש בגורמים גדילה ביולוגיים (GROWTH FACTOR BASED BONE GRAFT). העדיפה שלנו היום הינה השימוש בחומר עצמי, בקר או מלאכותי בשילוב עם הגורמים לריפוי של הגוף של כל מטופל ספציפי. כדי להבטיח תריאות וסטריליות של החומרים, בזמן פעולת השתלת עצם, הכירורג מושך מאחד הורידים בזרוע של המטופל, כמות קטנה של דם בעזרת מכשור מעבדה מיוחד, מבודד את החלקים שעוזרים לריפוי ומבצעה את הפעולה. השתלת עצם שבוצעה בתהליך זה, הינו יותר בטוח והריפוי שלו יותר מהיר מאשר התהליך הרגיל של השתלת עצם.
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.