השתלת עצם

השתלת עצם

עצם הלסת קיימת אך ורק לצורך תמיכה בשיניים ועקירת שיניים גורמת לנסיגת העצם. יש עוד סיבה לנסיגת העצם היא מחלת החניכיים. האמת היא שמחלת החניכיים לא פוגעת בחניכיים!!! מחלת החניכיים (או מחלה פריודונטאלית בשמה הנכון) פוגעת בחיבור בין השן לעצם, והביטוי הקליני של המחלה הינו הרס העצם התומכת בשן הפגועה במחלה. העצם הספוגה/ הרוסה כתוצאה מעקירת שיניים או ממחלת החניכיים הינה אבודה. הגוף לא תגדל אותה בחזרה. אפשר להחזיר את העצם למקומות שהיא חסרה רק בעזרת תהליכי השתלת עצם.

מדובר בתהליך כירורגי המאפשר בנייה של תשתית להשתלת שיניים, או בנייה של תמיכה לשיניים ניידות.

קיימים 4 סוגים שונים של השתלת עצם

השתלה עצמית (AUTOGRAFT)

השיטה הכי מצליחה ובטוחה. כדי להשתיל עצם עצמית במקום מסוים בפה, המנתח לוקח עצם ממקום אחר בגוף, מבפה או ממאזור אחר בגוף כגון הגולגולת, הצלעות והאגן.

השתלה מגוף אדם (ALLOGRAFT)

שיטה המאפשרת שימוש בעצם אנושית שעברה תהליך חיטוי קפדני, המאפשרת השתלת עצם ללא פתיחה כירורגים באזור תורם בגוף של המטופל.

השתלה מהחי (XENOGRAFT)

שיטה המשתמשת בעצם מבעלי חיים, בעיקר מקור בקר, לפרוצדורה כירורגית. החומר עובר תהליך דומה לזה של העצם ממקור אנושי, ורוב המנתחים מעדיפים אותו בשל חוסר חשש להעברת זיהומים.

השתלה מחומר מלאכותי (ALLOPLASTIC)

שיטה שמשתמשת בחומרים המאפשרים את תהליך גדילה של העצם במקום שבו הם מונחים, השיטה מאפשרת שליטה על כמה מרכיבים של תהליך הגדילה חוזרת של העצם, וקבוצה גוברת של מנתחים חושבים שהיא שיטת העתיד.

השתלת עצם במרפאת השיניים ד"ר הולדר 

במרפאת שיניים ברעננה של ד"ר הולדר, השתלת עצם מתבצעת עם החידוש האחרון במדע כירורגיה, באמצעות שימוש בחומרי גדילה ביולוגיים (GROWTH FACTOR BASED BONE GRAFT). העדפה היום הינו השימוש בחומר עצמי, בקר או חומר מלאכותי בשילוב עם חומרי גדילה ביולוגיים לריפוי של הגוף של כל מטופל ספציפי. על מנת להבטיח סטריליות של החומרים, בזמן פעולת השתלת עצם, הכירורג מושך מאחד הורידים בזרוע של המטופל כמות קטנה של דם בעזרת מכשור מעבדה מיוחד, מבודד את החלקים שעוזרים לריפוי ומבצע את הפעולה. השתלת עצם שבוצעה בתהליך זה, יותר בטוחה והריפוי יותר מהיר מאשר בתהליך הרגיל.

ד"ר הולדר – רופא שיניים ברעננה המתמחה במגוון תחומים כולל טיפול שיניים, טיפולי שורש, השתלות שיניים, הלבנת שיניים, פרוצדורות שחזור ועוד. בקליניקה שלנו ברעננה תוכלו לקבל טיפול מקצועי, שיניים יפות ובריאות בעזרת צוות מיומן וטכנולוגיה מתקדמת תוך מתן שירות אישי, שירותי ואדיב. קבעו תור עוד היום במרפאת שיניים מרכז גירון רעננה.