הרמת סינוס, השתלת עצם


שתלים דנטליים פותרים בעיות רבות כגון תותבות שאינן מתיישבות כמו שצריך, חוסר בשיניים, אפשרות לכתרים ובאופן כללי נחשבים למהפכה המרשימה ביותר בתחום רפואת השיניים בעשורים האחרונים.

יחד עם זאת, היכולת להחדיר שתל דנטלי תלויה בכמות העצם הנמצאת בלסת. במידה ויש ספיגת עצם מוגברת, הלסת ורקמת החניכיים לא יקלטו את השתל והוא לא יחזיק את מבנה השן המורכב עליו.

בעיה זו נפוצה בעיקר בשיניים האחוריות העליונות שכן, חוסר בעצם מבטל את היכולת להחדיר שתל אל המקום ומייצר סכנת חדירה אל חלל הסינוס שנמצא בדיוק מעל. אם במהלך ההשתלה חודרים אל חלל הסינוס עלולה להיווצר דלקת סינוסיטיס שאמנם תחלוף בעזרת אנטיביוטיקה אך לא תשיג את המטרה, כלומר, החדרת השתל וקליטתו בעצם הלסת.

הפתרון – הרמת סינוס

פרוצדורת הרמת סינוס היא בעצם עיבוי העצם בתוך חלל הסינוס כך שתוכל לקלוט את השתל הדנטלי בצורה טובה. תהליך זה נקרא גם השתלת עצם וישנם מספר חומרים בהם ניתן להשתמש כמו עצם עצמית, חומרים סינטטיים ועצם של בעל-חי. הגישה הרווחת בתחום השתלות העצם היא לאפשר לעצם לגדול בעצמה על ידי גירוי ולהחליף תוך זמן קצר את החומר המושתל. לאחר תקופה של כמה חודשים ניתן לגשת להשתלה ללא הסיכון של סינוסיטיס וחוסר קליטה של השתל הדנטלי.

פרוצדורת הרמת סינוס ניתן לעשות בשתי דרכים עיקריות:

הרמת סינוס פתוחה

מבוצעת כאשר כמות העצם פחותה מ- 5 מ"מ. יש לפתוח "חלון" בעצם מהצד ולהחדיר את תחליף העצם לתוך חלל הסינוס כשהוא מונח על גבי רצפת הסינוס.

הרמת סינוס סגורה

מבוצעת מחלל הפה ולא מהצד. דחיסת תחליף העצם דרך פתח צר ברכס העצם שמהווה למעשה גם הפתח דרכו יוברג השתל לתוך עצם הלסת. בתנאים קליניים מסוימים ניתן לבצע הרמת סינוס פתוחה והחדרת השתל בו זמנית, הכול תלוי בכמות העצם, ובאיכות העבודה.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.